oktoober 16, 2007

Haridustehnoloogide kokkusaamine Pärnumaa KHKs

Haridustehnoloogia võrgustiku kontaktpäev
Pärnumaa Kutsehariduskeskus (Niidupark 8/12, Pärnu)
9. oktoobril 2007 kell 11:00 - 15:30


Teisipäeval, 9. oktoobril 2007 toimus järjekordne haridustehnoloogide kontaktpäev mõnusas vabas õhkkonnas.

Päevakava:
11:00 – 11:20 Saabumine ja tervituskohv
11:20 – 11:45 Maarja Kask ja Birge Talve: Muljeid EC-TELi konverentsist Kreetal
11:45 – 12:15 Sirle Budris: Kogemusi õpiobjektide loomisel (eXe ja YouTube)
12:15 – 12:45 Varje Tipp: Platvormi CMSimple kasutamine õppematerjali loomisel
12:45 – 13:30 Lõunasöök
13:30 – 14:30 Arutelu: Probleemid sisutootmisel. Õpetajate haridustehnoloogilised
pädevused. Õpiobjektid ja e-kursused uues õppekavas.
14:30 – 15:30 Arutelu: Haridustehnoloogi tööjuhend.

Kokkusaamisel osalesid: Sirle Budris, Tiiu Krist, Heikki Eljas, Anne-Li Tilk, Anu Roio, Anne Rosenberg, Maris Kaskmann, Maarja Kask, Varje Tipp, Janek Leppnurm, Viive Karusion, Liia Saatre, Veronika Tuul, Lui Piirsalu, Mario Mikvere ja Birge Talve.

Memo:
Maarja ja Birge tegid nii sõnas kui pildis lühikokkuvõtte Kreetal toimunud EC-TELi (http://www.ectel07.org/) konverentsist. Mitmed selle konverentsi ettekanded käsitlesid õpiobjektide leidmise ja kasutamisega seotut: oli välja töötatud erinevaid mudeleid ja nende põhjal osaliselt töötavaid (programmeerimine alles algusfaasis) rakendusi õpiobjektide leidmiseks Internetist. Maarja rääkis: „Valdavasse enamusse minu kuuldud ettekannetest oli põimitud teadmusjuhtimise olulisuse teema tihedalt seotuna vajalike õpiobjektide leidmisega, õpiobjektide olulisuse määramisega teatud huvigruppidele, kogu sotsiaalse tarkvara kasutamisega ja seal levitatavate teadmistega.” Fotod EC-TELi konverentsist on üleval ka http://birge.blogspot.com/2007/09/fotod-kreeta-reisist.html.

Sirle tutvustas paari flashvideoga rikastatud õpiobjekti ning üht eraldi flashiga tehtud õppevideot. Sirle rääkis ka lühidalt oma kogemusest eXe programmiga (mis töötab ja mis mitte, eri versioonide omapärad), mida Sisekaitseakadeemias on seni valdavalt õppematerjalide loomiseks kasutatud. Sisekaitseakadeemias on õppevideode tegemine korraldatud nõnda, et õppejõud lõiguvad oma videod multimeediumi laboris ise, lisavad neile tiitrid ning seejärel teevad IT-osakonna spetsialistid väljundina flashvideo. Sirle rääkis parameetritest, millele peab tähelepanu pöörama, et videot oleks võimalik vaadata ka aeglasema internetiühenduse puhul ja mis mahuks ka eXe lehele.

Seejärel tutvustas Varje mõnda õppematerjali, mis tema koolis on CMSimple platvormil loodud. Pärnumaa KHK IT-spetsialist Janek Leppnurm näitas, kuidas CMSimple töötab ja kuidas seda saab õppematerjalide esitamiseks kasutada - tegu on väga lihtsa ja mugava lahendusega veebilehtede tegemiseks.

Arutasime ka koos, et kõigil haridustehnoloogidel peaks olema ühtne tööjuhend ja astusime esimesed sammud oma ametijuhendite ühtlustamiseks. Varje ootab jätkuvalt kõigi ettepanekuid haridustehnoloogi ametijuhendi osas!

Samuti arutasime, kuivõrd suur vajadus on meil lihtsa ja töökindla programmi järele, millega oleks mugav elektroonseid õppematerjale luua. Leidsime, et sobivaim meile teadaolev selline programm on Camtasia Studio. Seega teeme e-Õppe Arenduskeskusele ühise ettepaneku osta Camtasia Studio ühislitsents.




1 Comments:

At 13/8/09 10:24 AM, Blogger Edmund Laugasson said...

Milleks Camtasia kui on olemas vabatarkvaraline Camstudio ? Aga kaupmehed on muidugi õnnelikud kui oma raha nende kätte viite :)

 

Postita kommentaar

<< Home